sobota 7. září 2019

Letní mezinárodní úspěchy stolního tenisu TJ Sokol Nová Bělá a vstup do nové sezóny 2019 - 2020.

Někteří členové oddílu stolního tenisu naší jednoty získávají velké úspěchy i na mezinárodních turnajích.
Budapešť 2019
Hráči Chaloupka František a Balušek Zdeněk se zúčastnili v červenci mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenise v Budapešti, kde zaznamenali dílčí úspěchy. Mistrovství se zúčastnilo celkem 3400 hráčů ze 42 zemí a hrálo se na 133 stolech. Například dvojice Balušek – Sekanina (CZE) vyhrála v Budapešti svoji čtyřčlennou věkovou skupinu (70 – 74 let). Ve vyřazovacích bojích pak porazili bývalé reprezentanty svých zemí - dvojici Bennet Ron – Brown Ian (ENG) a smíšenou dvojici Lieck Wiefried (GER) - Weinstock William (ISR). V bojích mezi posledními šestnácti prohráli s dvojicí Witt Von Kraus Martin – Zeidler Gerhard, když nenalezli zbraň proti rychlé, agresívní hře Zeidlera Gerharda. Připomeňme, že dvojice Zdeněk Balušek a Karel Sekanina jsou bronzovými medailisty ve čtyřhře na Mistrovství světa 2016 ve španělském Alicante.
František Chaloupka hrál v této gigantické veteránské soutěži ve věkové kategorii 40 -50 let poprvé. Sbíral zkušenosti, neboť v této kategorii je velice silná konkurence. Nutno konstatovat, že se zhostil svého vystoupení na ME veteránů dobře. Pro rozsáhlost akce je možnost shlédnout podrobnější výsledky v jednotlivcích i čtyřhrách na www.evc2019.hu.

Ještě úspěšnější akce se uskutečnila v srpnu v Maďarsku na XV. International JOOLA Table tenis veterans Thermal Open in Bath of Harkany. Zlatou medaili ve věkové kategorii 65 - 69 let získal dlouholetý sparingpartner domácích novobělských hráčů Jaroslav Blatný z SK Svinov. Ve finále porazil Sági Lászlo (HUN), třetí se umístil Obermayer František (SVK).
Harkany 2019
Ve věkové kategorii (70-74) získal hráč Sokola Nová Bělá Zdeněk Balušek bronzovou medaili. Nejdříve vyhrál svoji čtyřčlennou skupinu a do vyřazovacích bojů nastoupil jako čtvrtý nasazený hráč. Na své cestě porazil vynikajícího hráče Wienstocka Villiama (ISR) a Kučeru Jaroslava (CZE). O postup do finále prohrál s 1. nasazeným hráčem Juhász Lászlo (HUN). Stříbrnou medaili získal Antal Zoltán, 2. nasazený hráč.
Ve čtyřhře kategorie (70-74) získal Zdeněk Balušek stříbrnou medaili se svým spoluhráčem  Valárikem Ludovítem (SVK). Ze své skupiny čtyř dvojic postoupili jako první. Ve vyřazovacích bojích pak prohráli ve finále s 1. nasazenou dvojicí Hajdu István - Kuti Sándor (HUN) 2:3 přesto, že již vedli 2:0.
Zlatou medaili získal Zdeněk Balušek se svým partnerem Ludovítem Valárikem (SVK) v soutěži dvoučlenných družstev v kategorii (70 +) kde byli 1. nasazenou dvojicí. Ve vyřazovacích bojích porazili Schvara László - Tarnai Attila (HUN), dále dvojici Kučera Jaroslav - Kočvara Vlastimil (CZE). Ve finále pak porazili druhou nasazenou dvojici Antal - Zacher (HUN).

Frýdlant nad Ostravicí 2019
Třetí akcí 24 - 25. 8. 2019 byl mezinárodní turnaj – 6. ročník Memoriálu Milana Hrachového ve stolním tenisu, otce vynikající reprezentantky naší republiky Marie Hrachové. Turnaj se konal ve Frýdlantu nad Ostravicí. V hlavní soutěži mužů a žen, dorostenců a juniorů startovali naši reprezentanti, včetně zahraničních. Výsledky je možné shlédnout na www.ping-pong.cz.
V soutěži veteránů ve věkové kategorii (40+) zvítězil na tomto Memoriálu náš bývalý hráč Chaloupka František (42 let) z TJ Ostrava KST před Zdeňkem Baluškem (72 Let) ze Sokola Nová Bělá. Na třetím místě se u místili Neubaer Waldemar (51let) ze Sokola Pstruží a dlouholetý sparingpartner novobělských hráčů Ivo Palmi (63 let) ze Sokola Krmelín.

Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Nová Bělá bude hrát v sezóně 2019 - 2020 Krajský přebor II. třídy skup. B, oproti sezóně 2018-2019, kdy hrál nejvyšší krajskou soutěž Divizi. Z oddílu odešli hrát vyšší soutěže dva hráči základní sestavy - Chaloupka František a Mazůrek Matěj. Proto bylo rozhodnuto, že oddíl nebude hrát ani soutěž KS I.

V současné době jsou funkce a posty v oddíle stolního tenisu rozděleny takto:
Předseda oddílu Petr Holaň   - 1. hráč v základu družstva.
Vedoucí „A“ družstva, organizační pracovník a správce registru Ing. Zdeněk Balušek – 2. hráč v základu družstva.
Hráči „ A“ družstva     Roman Kanclíř - 3. hráč v základu družstva
                                    Dominik Holaň - 4. hráč v základu družstva
Roman Kanclíř – nastoupí do soutěže cca v druhé polovině – zdravotní potíže.
Družstvo očekává až v listopadu 2019 posilu, a to hráče Radomíra Vidličku.

Po časové odmlce bylo opět založeno „B“ družstvo, které bude startovat v nejnižší soutěži MP 5. třídy.
Vedoucí „B“ družstva Petr Holáň - 1. hráč v základu družstva
Hráči „B“‘ družstva     Jan Holáň - 2. hráč v základu družstva
                                    Lukáš Smejkal - 3. hráč v základu družstva
                                    Antonín Kubiš - 4. hráč v základu družstva

Úkolem v této sezóně je hlavně posílit „A“ družstvo o nové hráče (což je velký problém) tak, aby se udrželo v soutěži a zároveň rozšířit „B“ družstvo o nové mladé hráče.